Ogłoszenie: Nowy adres strony internetowej szkoły.

W październiku trwały prace nad przeniesieniem strony szkolnej na nowy serwer, z nowym adresem www. Niniejszym informuję, że jesteśmy już dostępni pod nowym adresem: www.sp3tarnow.pl

Starsza wersja strony będzie jeszcze dostępna online w listopadzie, ale nowe treści (aktualności, ogłoszenia, fotorelacje) będą publikowane już tylko pod nowym adresem www. Po zakończeniu wszystkich prac (trwa przenoszenie zdjęć), zostanie uruchomione przekierowanie na nowy adres www.

Przemysław Tajchner (administrator strony).

 

„Formy podstawowe. Wystawa szkolna”.

Grupa świetlicowa bierze udział w projekcie „Formy podstawowe. Wystawa szkolna”, zorganizowanym przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Galerię BWA w Tarnowie. Do naszej szkoły zostało dostarczone pudełko z zadaniami, w którym znajdują się materiały i instrukcje do nich przygotowane przez artystów sztuki nowoczesnej.

Pudełka są „uśpioną” wystawą, która w każdej chwili może się zmaterializować, w formie wybranej przez uczniów. Poprzez program Formy podstawowe zadajemy pytanie: co robimy i możemy zrobić ze sztuką? A także: czym może być wystawa? gdzie i kiedy się ona zaczyna i kończy? Jaki jest „regulamin” działania sztuki? czego możemy nauczyć się od artystek i artystów? Aż wreszcie: czy poprzez sztukę powstaje wiedza, jak rozumieć dzieła sztuki, jak i czerpać naukę z ich nierozumienia?

Dzieła sztuki traktowane są w tym przypadku jako „dziwne narzędzia” i stać się mogą elementami scenografii, pomocami dydaktycznymi, dekoracją, częścią infrastruktury szkolnej. Decyzja o miejscu ich zainstalowania, sposobie ich realizacji oraz funkcji, jest podejmowana przez użytkowników wystawy.

 

Konferencja „Motywacja. Pokonam każde jak, jeśli wiem po co”.

21 października w Auli Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie odbyła się konferencja z udziałem wybitnych postaci ze świata sportu, poświęcona budowaniu motywacji wśród dzieci , młodzieży oraz dorosłych. Swój wykład wygłosili: dr Grzegorz Sudoł – medalista Mistrzostw Świata i Europy w chodzie sportowym, pracownik naukowy AWF Kraków oraz trener w klubie AZS AWF Kraków; mgr Marzanna Herzig – pracownik naukowy AWF Kraków, psycholog sportu współpracująca z medalistami olimpijskimi w sportach drużynowych i indywidualnych.

Konferencja zakończyła sie spotkaniem z jednym z najbardziej utytułowanych biegaczy w historii polskiej lekkoatletyki – Marcinem Lewandowskim. Dla młodych sportowców było to niezapomniane przeżycie!