Pierwszy miesiąc w szkole uczniów klasy I a.

Życie człowieka można porównać do książki, która składa się z wielu części. Z chwilą ukończenia przedszkolaka zamknął się jeden z rozdziałów ich życia. Wraz z przyjściem do szkoły wkroczyli na nową drogę, na której czeka ich wiele niespodzianek. Dla najmłodszych, idących do szkoły po raz pierwszy,  była to ogromna zmiana,  oczekiwana z przejęciem i niecierpliwością. Nareszcie przestają być „dziećmi”, a stają się UCZNIAMI. Po miesiącu wspólnie spędzonym na zabawie i nauce możemy śmiało powiedzieć,  że ten czas będzie początkiem pięknej przygody.

Klasy I a, II b oraz III c na Przeglądzie Filmów Ekologicznych „Ekoświat”.

Dnia 3 października klasy I a, II b oraz III c wzięły udział w jubileuszowym dwudziestym Przeglądzie Filmów Ekologicznych „Ekoświat”.

W ramach Przeglądu dzieci mogły obejrzeć filmy nawiązujące do problemów szeroko rozumianej ekologii. Do najmłodszych widzów adresowany był film „Kacper i Emma na safari” i to właśnie ten film obejrzeli uczniowie naszej szkoły. Była to historia dwójki dzieciaków, które spędzając wakacje w Afryce pomagają małemu lwiątku odnaleźć matkę.

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” w klasach Ia i IIb.

W miesiącu wrześniu i październiku klasa I a i II b bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele  prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków”  oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10min) czytania (dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

W dniu 30 IX uczniowie klas I a i II b pod opieką wychowawców p. Klaudii Mokwy, p. Elżbiety Gil i p. Agnieszki Boruch włączyli się w szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W scenerii leśnej polany uczniowie klasy II b czytali swoim młodszym kolegom fragmenty książki opowiadającej o przygodach leśnych zwierząt: borsuka Bartka, dzięcioła Dominika, sarenki Hanii i innych bohaterów. Zaczytaliśmy się tak bardzo, że zastał nas wieczór i nietoperz Nikodem mógł przyłączyć się do wspólnego czytania, przypominając nam, że jutro też jest dzień na czytanie. Miał rację, bo przecież my uczniowie SP3 czytamy przecież codziennie…