Czwartki lekkoatletyczne.

12 maja na Stadionie Sportowym TOSiR im. Emila Wzorka odbyła się pierwsza edycja Czwartków Lekkoatletycznych – imprezy sportowej, której celem jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. W zawodach wzięli udział nasi uczniowie, startując w konkurencjach – biegowych, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz rzutu piłeczką palantową. Wszyscy spisali się na medal. Padły rekordy życiowe.

Gratulujemy!

Kolejne zawody 26 maja.

Zapraszamy!!!

PARK EVENT!

Wygrana uczennicy klasy VIIIC – Oliwii I. w konkursie na Facebooku zorganizowanym przez FLY PARK Tarnów. Wyjście klasowe i wspólna zabawa. Było super!

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię baśnie H. Ch. Andersena.”

Dnia 5 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym „Lubię baśnie H. Ch. Andersena.  Tegoroczne pytania konkursowe dotyczyły znajomości treści pięciu baśni H. Ch. Andersena – były to: Calineczka, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Nowe szaty cesarza, Słowik i Dziewczynka z zapałkami. Trzeba przyznać, że uczniowie byli doskonale przygotowani i wykazali się znajomością wielu szczegółów. Na laureatów konkursu czekały nagrody i dyplomy. W piątek 13 maja ogłoszono wyniki:

1 miejsce zdobyła: Zuzanna Maciszewska z kl. 3b

2 miejsce – Natalia Ostrowska z kl. 3a

3 miejsce – Nikola Szumlańska z kl. 3b

Wyróżnienia: Jakub Główczyk kl. 3a

Zofia Płaza kl. 3b

Wanessa Greczyńska kl. 3a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy – organizatorzy: Krystyna Tatarczuch i Klaudia Mokwa.

Konkurs Poezji Religijnej.

Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Religijnej.

Uczestnicy i widzowie, oprócz delektowania się ciekawą recytacją wierszy w wykonaniu uczniów klas 1-3 i 4-8 . Mogli też usłyszeć, skąd pochodzi słowo „poezja” oraz, jakie cechy powinien posiadać wiersz, aby można go było zaliczyć do poezji religijnej.

Konkurs ten stał się  też okazją do odkrywania swoich talentów i zdrowej rywalizacji. Oto wyniki:
w klasach 1-3:

1 MIEJSCE zdobyła Justyna Wardzała z kl. 2a