Dzień Ziemi.

Hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi jest „ Ochrona zagrożonych gatunków zwierząt i roślin”. Z okazji tego święta przypadającego 22 kwietnia uczniowie klasy 7a przygotowali przedstawienie. W scence „Pozwólmy żyć zwierzętom tam gdzie się urodziły” przedstawili  losy zwierząt egzotycznych, które często pochodzą z nielegalnego handlu. Młodzi aktorzy pokazali w programie Zwierzę nie jest rzeczą jak należy dbać o zwierzęta domowe oraz przypomnieli prawa zwierząt. Występ był przerywany hasłem Bądź dobry dla zwierząt powtarzanym przez wszystkich zgromadzonych uczniów.Spotkanie przeplatane występem chóru Legato podsumowało projekt „ Chrońmy zwierzęta i rośliny”. W ramach projektu uczniowie całej szkoły brali udział w akcji PSUBRATY, mającej na celu zbiórkę karmy lub funduszy na jej zakup dla schroniska AZYL w Tarnowie. Duży entuzjazm budziły zajęcia edukacyjne z Gracją –owczarkiem szetlandzkim oraz lekcje na temat owczarków i psów pasterskich Kto pasie „na oko” i Dlaczego owczarek podhalański jest biały?

Podczas Dnia Ziemi nastąpiło podsumowanie konkursów „ Piękny zielnik” i „ Chrońmy zwierzęta” oraz wręczenie dyplomów i upominków przez dyrektora szkoły. Projektowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych, makiety przestrzenne i zwierzęta wykonane metodą origami które ozdabiały hall.

Przejmujący wiersz Herberta kończący się pytaniem …Czy będziemy istnieć w następnym wieku? skłonił każdego do refleksji o przyszłość naszej planety Ziemi i jej mieszkańców.