Wycieczka górska na Jaworzynę Krynicką. (Galeria zdjęć)

W dniach 6-7.05.2019 uczniowie klas VIII B, VIII A, VII A, VI A i VI B wraz z opiekunami p. G. Kuta, p. J. Barwacz, p. A. Pyrek i p. P. Tajchner wzięli udział w wycieczce górskiej do Beskidu Sądeckiego. Nad dokładną realizacją programu wycieczki czuwał przewodnik beskidzki p. M. Osysko. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Krynicę Zdrój oraz przeszliśmy zielonym szlakiem do Czarnego Potoku. Stamtąd kolejką gondolową udaliśmy się na Jaworzynę Krynicką. Warunki atmosferyczne na szczycie pogorszyły się (śnieżyca). Dlatego też szybkim tempem udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego –  Schroniska PTTK na Jaworzynie Krynickiej. Drugiego dnia udaliśmy się zielonym szlakiem do Muszyny. Po drodze podziwialiśmy piękne panoramy Beskidu Sądeckiego oraz miejscowość Złockie. Wycieczka pociągiem, cztery pory roku podczas jednego wyjazdu, bardzo dobre warunki gastronomiczno-noclegowe w schronisku górskim, kilka upadków na błotnistych szlakach spowodowały, że wszyscy uczestnicy jeszcze długo będą wspominać ten wyjazd. Dlatego też planujemy zorganizować kolejne tego typu wycieczki górskie w nowym roku szkolnym. Zdjęcia z wycieczki są dostępne w „galerii zdjęć”.