Lekcja matematyki na wesoło.

Na lekcjach matematyki w klasach piątych panowała w ostatnim czasie atmosfera zabawy. Uczniowie na podsumowanie działu „ułamki dziesiętne” mieli za zadanie przygotować sklepy. Następnie obsługiwali bardzo wymagających klientów:) Musieli obliczyć, między innymi, ile kosztuje banan ważący 146 g, w cenie 2,40 zł za kg, a także prawidłowo obliczyć sumę zakupów i wydać resztę. Uczniowie bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań, a sklepy przygotowali wzorowo!!!