Wycieczka klasy I B do Krakowa.

15 maja klasa I B z wychowawcą Agnieszką Boruch i opiekunem panią Anną Sokołowską udała się na wycieczkę autokarową do Krakowa. Pomimo niezbyt przyjaznej pogody, atrakcji mieliśmy co niemiara. Rozpoczęliśmy od projekcji filmu 3D „Pod taflą oceanu” w kinie IMAX. Największy w Polsce ekran o wielkości 18m wysokości i 24m szerokości, dźwięk otaczający nas z każdej strony i obraz sprawiający wrażenie, że jesteśmy w środku Rafy Koralowej- to jest coś co na długo zapadnie w naszej pamięci. Na tle ekranu wyglądaliśmy jak malutkie mrówki. Następnie naszą energię rozładowywaliśmy na placu zabaw Pink Bowling Club. Było wesoło!

Wygłodniali ruszyliśmy w poszukiwaniu „czegoś na ząb”. Po atrakcjach kulinarnych czekała na nas wyprawa do HistoryLandu. To miejsce gdzie poznajemy historię naszego kraju, w trakcie podziwiania makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy. Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Wawel, Sukiennice, Klasztor na Jasnej Górze, bitwa pod Grunwaldem, morska bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte, Monte Casino, historia Stoczni Gdańskiej- znamy te hasła z podręczników, ale teraz już wiemy, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów.

Upust naszej fantazji konstruktorów daliśmy na sali zabaw, gdzie wśród klocków wszelkiej wielkości bawiliśmy się świetnie. Nie byłoby wycieczki do Krakowa bez zwiedzania Barbakanu, Bramy Floriańskiej czy Rynku. W Sukiennicach po krótkich poszukiwaniach odnaleźliśmy herb Tarnowa. Byliśmy bardzo dumni.

Ta wyprawa sprawiła nam wiele przyjemności.