Wizyta klas IVc i IVd w schronisku AZYL oraz lekcja ekologii w terenie.

Dnia 6.06.2019r. uczniowie klasy 4c i 4d zawieźli do schroniska Azyl w Tarnowie ok. 180 kg. mokrej karmy dla podopiecznych schroniska. Karma pochodzi ze szkolnej zbiórki w ramach akcji PSUBRATY. Uczniowie zobaczyli psy i koty, które porzucone znalazły tam kompleksową opiekę i dowiedzieli się o akcji adopcyjnej. Oglądały nowy kontener dla psów po wypadkach i zabiegach. Z ciekawością wysłuchały opowieści o losach zwierząt, były przejęte losem szczeniaka,  i zadeklarowały pomoc w kolejnych latach.

Lekcja ekologii odbyła się na terenie składowiska odpadów komunalnych, gdzie dzieci zostały zapoznane z bezpiecznym składowaniem odpadów, zobaczyły punkt selektywnego zbierania odpadów oraz proces powstawania kompostu wyłącznie z zielonych odpadów. Deklarowały że w domach segregują odpady, które potem zostają poddane recyklingowi i w ten sposób dbają o nasze środowisko. Lekcja była pouczająca i ciekawa.