II Edycja „Pucharu Tarnowa w Koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa (Podsumowanie).

Po raz drugi dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w II Edycji ,,Pucharu Tarnowa w Koszykówce”o Puchar Prezydenta Tarnowa, największego koszykarskiego projektu w mieście pod patronatem Romana Ciepieli. Mecze rozgrywane były w hali widowiskowej Pałacu Młodzieży. Głównym celem tej imprezy jest popularyzacja koszykówki wśród dzieci.  Mecze turniejowe odbywały się co miesiąc od października 2018r. do maja 2019r. We wspólnej sportowej rywalizacji uczestniczyło 248 zawodniczek z 21 szkół z Tarnowa i okolic. W pierwszych trzech turniejach brały udział zespoły złożone z dziewcząt rocznik 2006 i młodsze. Naszą szkołę z rocznika 2006 reprezentowały: Maja B, Wiktoria B, Julia C, Joanna D, Marianna M. W IV turnieju, 20.02.2019r w meczu finałowym nasze koszykarki pokonały drużynę  SP 9 z Tarnowa i otrzymały puchar przechodni. Finał II edycji ,,Pucharu Tarnowa w Koszykówce” odbył się 18.05.2019r. Nasze zawodniczki w meczu o wejście do finału wygrały z drużyną SP 9 z Tarnowa. W finale spotkały się z reprezentacją  SP z Zawady. Po zaciętej, wyrównanej grze nie udało się pokonać przeciwnika. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce w powiecie tarnowskim. Królem strzelców II edycji ,,Pucharu Tarnowa w Koszykówce” została zawodniczka naszej szkoły – Emilia Wawrzon zdobywając 185 pkt. Emilce, oraz wszystkim uczennicom reprezentującym SP3 w turnieju GRATULUJEMY!!!

Dziewczęta rocznik 2007 i młodsze:

Julia P, Joanna W, Emilia W, Oliwia K, Kinga P, Weronika R, Julia T, Maja G,Ashley K, Julia W,
Marisa Ch, Zuzanna W, Zuzanna M, Blanka B, Magdalena R.