Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2020 – zapraszamy do udziału!

W poniedziałek, 1 września rozpoczęła się rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy Polski. Do akcji organizowanej przez Bydgoszcz przystąpią mieszkańcy 43 miast, w tym także tarnowianie. Zapraszamy mieszkańców Tarnowa do jak najliczniejszego udziału.

Zasady rywalizacji są bardzo proste. Należy pobrać specjalnie utworzoną darmową aplikację, rejestrującą pokonane trasy i ich długości, wybrać w niej „jazda na rowerze i kolarstwo” oraz miasto, dla którego będzie się „kręcić kilometry”. Warto przy tym dodać, że niekoniecznie trzeba jeździć po swoim mieście. Można to robić w całej Polsce, a nawet zagranicą.

Po zakończeniu, trwającej przez cały wrzesień, rywalizacji, liczba kilometrów przejechanych przez mieszkańców danego miasta podzielona zostanie przez liczbę mieszkańców. Do wyłonionego w ten sposób zwycięzcy trafi przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Miasto, które wygra trzy razy z rzędu otrzyma puchar na stałe. Przewidziane są również nagrody dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn, „kręcących kilometry” dla Tarnowa.

Aplikacja:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl

https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl

Szczegóły:

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Rozpoczely-sie-zmagania-o-Puchar-Rowerowej-Stolicy-Polski